Styropian jest najczęściej używanym materiałem stosowanym przy ocieplaniu i izolacji termicznej budynków. Dzięki temu, że produkt jest lekki, łatwy w obróbce i jest stosunkowo tani, białe płyty są chętnie montowane na ścianach domów. Wpływają na to również jego właściwości chemiczne. Styropian jest odporny na grzyby, nie butwieje, jest też nieszkodliwy dla mieszkańców i środowiska.

Nie traci swoich właściwości, w efekcie gwarantuje to długowieczność elewacji i nie generuje dodatkowych kosztów związanych z jej naprawą czy wymianą. Warunkiem jest jednak właściwy montaż styropianu.

Obróbka płyt rozpoczyna się od ich odpowiedniego przycięcia. Czynność tę można wykonać ręcznie, ale wtedy musimy się liczyć z uszkodzeniami materiału, nierównymi brzegami i niedokładnymi wymiarami. Montaż takiego styropianu staje się niemożliwy, tracimy czas i marnotrawimy produkt. Oprócz tego, na całym placu budowy, zalegają białe odpady, które nie świadczą dobrze o pracującej ekipie.

Wszystkich tych kłopotów można uniknąć i znacznie ułatwić sobie pracę. Pomocna w tym jest, prosta w obsłudze, wycinarka do styropianu. To urządzenie zasilane jest elektrycznie, nie wymaga więc z naszej strony dużego nakładu sił i znacznie przyspiesza wykonywanie poszczególnych czynności. Niewątpliwą zaletą  maszyny jest to, że pozwala uzyskać precyzyjny wymiar styropianu i to na wielu płaszczyznach. Przy jej pomocy otrzymamy cięcia proste, skośne, frezy, cięcia z długości i grubości. W ten sposób znacznie zmniejszamy ilość uszkodzonego produktu i oszczędzamy środki finansowe, a dopasowane elementy gwarantują wysoką jakość izolacji cieplnej budynku.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że wycinarka do styropianu pracuje bezodpadowo, dzięki temu plac budowy jest przez cały czas uporządkowany.

Urządzenie wykonane jest z trwałych materiałów: stali chromoniklowej i aluminium. Część tnąca to rozgrzany drut oporowy, który uzyskuje odpowiednią temperaturę w ciągu 1-2 sekund. W wyposażeniu jest również transformator, który zapewnia ochronę przed przegrzaniem i pożarem. Maszyna posiada funkcjonalny przymiar, dzięki któremu łatwo odmierzymy płytę styropianową i ustalimy kąt cięcia.

Wycinarka do styropianu to narzędzie funkcjonalne i przydatne w każdych warunkach. Pozwala uzyskać precyzyjne kształty i  oszczędza materiał budowlany. Jeśli zależy nam na perfekcyjnie wykonanym montażu, to maszyna ta będzie doskonałym wyborem ułatwiającym i przyspieszającym nam tę pracę.

Artykuł powstał na podstawie informacji dostępnych w sklepie internetowym
https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/.