smaczki dla koni

Zbilansowana dieta, pełna wartościowych składników odżywczych, to podstawa, jaką powinno się wdrożyć podczas opieki nad każdym zwierzęciem. Właściciele pupili dbają o to, aby pokarm, jaki jest przez zwierzęta spożywany, nie zaszkodził im, lecz zapewniał potrzebną dawkę energii i witamin. Jednak pożywienie dla wszystkich zwierząt, w tym koni, nie stanowi wyłącznie karma czy pasza, mająca zapełnić brzuch. Ważną rolę odgrywają smaczki, dlatego warto zagłębić się w temat, dowiadując się o nich najważniejszych rzeczy.

Dlaczego przysmaki dla koni są przydatne?

Smaczki dla konia mogą mieć wiele zastosowań. Należy jednak pamiętać, że podawane one są w formie dodatku, nie mogą stanowić głównego źródła pokarmu. Dla każdego opiekuna konia bardzo ważne jest zbudowanie głębokiej więzi, dzięki której, zarówno zwierzę, jak i jeździec, będą mogli darzyć się zupełnym zaufaniem. Aby tak się stało, spędzać muszą ze sobą wiele czasu, a przydatne mogą stać się właśnie smaczki, które z pewnością zostaną ulubioną przekąską pupila.

Smakołyki mogą być świetną formą nagrody, którą warto zapewnić zwierzęciu po udanym treningu czy wykonaniu komendy. Dzięki wykorzystaniu ulubionych przekąsek konia, łatwiej będzie nauczyć go sztuczek czy nowych umiejętności. Sprawdzą się one także podczas trenowania młodych koni, które dopiero nabywają podstawowe sprawności – smaczne kąski na pewno dodatkowo je zmotywują. 

Przekąski mogą być też po prostu dobrym uzupełnieniem codziennej diety, a naturalne składniki w nich zawarte, pozytywnie wpłynąć na zdrowie zwierzęcia.

Jakie smaczki dla koni wybrać?

Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór przysmaków dla koni. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek pokarmu, najpierw konieczne jest zapoznanie się z jego składem, tak, aby nie mógł on zaszkodzić zwierzęciu.

W przypadku przekąsek dla konia, koniecznym wymogiem musi być ich naturalne pochodzenie. W ich składzie znaleźć powinny się owoce i warzywa, unikać trzeba dodatku cukru czy sztucznych barwników. Warto sięgać po smaczki, które zawierają jak najwięcej witamin czy ziół, pozytywnie wpływających na układ pokarmowy konia. Często smaczki mają różnorodne smaki, jak np. jabłkowo-cynamonowy, buraczkowy, miętowy czy dyniowy.

Najbardziej praktyczne przekąski dla zwierzęcia nie powinny być mokre ani brudzące, tak, aby łatwo można je było przetrzymywać w kieszeni, a następnie wyciągnąć i podać koniowi podczas treningu. To, w jakiej formie i jakim kształcie będą smaczki dla naszego pupila, zależy tak naprawdę wyłącznie od nas i od funkcji, jakie mają one pełnić. Jeżeli chcemy używać ich podczas nauki nowych umiejętności, poręczniejsze staną się małe i suche smakołyki; jeżeli natomiast nie zależy nam na funkcjonalności, warto zaszaleć i wybrać dowolny rodzaj przysmaków, przypominające jedzenie dla ludzi, jak np. precle z lukrem.