felga samochodowa

Piaskowanie to jedna z najpopularniejszych metod oczyszczania felg. Jednak, czy i kiedy skorzystanie z zabiegu jest nam potrzebne, a przede wszystkim opłacalne? O tym przeczytać można w dalszej części artykułu lub na https://proszkowe-malowanie.com/.

Felgi są jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementem konstrukcyjnym auta. Podczas każdej jazdy oddziałują na nie wszelkie nierówności powierzchni, dziury, czy odpryskujące kamienie. Ponadto poddawane są zmiennym warunkom atmosferycznym, w tym opadom, które mogą powodować korozje. Nie da się ukryć, że felgi stanowią także część znacznie wpływającą  na estetykę całego pojazdu. Dlatego też warto o nie właściwie dbać, by były funkcjonalne i prezentowały się świetnie.

Na czym polega piaskowanie felg?

Piaskowanie to bardzo efektywna metoda pozwalająca na dokładne oczyszczenie felg ze stałych zabrudzeń oraz na pozbycie się rdzy. Działa ona na zasadzie bezpiecznego dla trwałych materiałów ścierania. Oczyszczanie pozwala na ściągnięcie z elementów warstwy lakieru oraz wszelkich nieczystości trwale osiadających na nich. Piaskowanie polega na aplikacji dostosowanego do powierzchni środka ściernego, przy pomocy sprężonego powietrza. Zabieg ten wykonuje się na felgach stalowych i daje gwarancję całkowitego pozbycia się nieczystości. 

Piaskowanie przed malowaniem felg

Zabieg piaskowania wykonuje się przede wszystkim przed malowaniem felg. Pozwala on bowiem na całkowite oczyszczenie oraz pozbycie się warstwy wierzchniej elementów. Dzięki temu malowanie jest bardziej efektowne i trwałe. Nałożony lakier zyskuje znacznie większą przyczepność, co powoduje jego większą żywotność i odporność. Ponadto aplikacja nowej farby na oczyszczoną felgę daje znacznie bardziej estetyczny i gładki efekt.

Piaskowanie to obowiązkowy zabieg przy renowacji felg

Felgi to bez wątpienia piękny element samochodu. Niektórych okazów nie warto się pozbywać, nawet gdy pojawiają się na nich ślady zużycia. Często jest tak na przykład w przypadku aut zabytkowych. Jeśli felgi nie są zniszczone pod względem konstrukcyjnym, a pomocy potrzebuje jedynie ich powierzchnia, piaskowanie również okaże się dobrym rozwiązaniem. Wykazuje ono bowiem dużą skuteczność w zakresie usuwania rdzy oraz nawarstwień. 

1 KOMENTARZ

  1. Jest wiele zabiegów, które pomaga zachować w dobrym stanie elementy takie jak felgi. Piaskowanie to w pewnym stopniu renowacja. Pomaga usunąć zanieczyszczenia, więc na pewno warto je wykonywać by zachować ten element w dobrym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here