Optymalna aranżacja biur to cel każdego przedsiębiorstwa. Badania naukowe udowodniły, że pracownicy spędzający czas w przyjaznej atmosferze wykonują swoje obowiązki znacznie wydajniej. W ostatnim czasie coraz większą popularnością wśród aranżacji biurowych cieszy się mech stabilizowany. Mech w firmie? Takie sformułowanie jeszcze kilkanaście lat temu mogło się wydawać dobrym żartem. Okazuje się, że ten żart jest dzisiaj rzeczywistością. Dekoracje z mchu są wprowadzane z powodzeniem w kolejnych przedsiębiorstwach.  

Mech w firmie – to się opłaca!

Zieleń we wnętrzach ma niezwykle pozytywny wpływ na każdego człowieka. W dzisiejszych czasach nastała nowa moda – mowa tutaj o ogrodach pionowych, czego doskonałym przykładem są aranżacje z mchu. Aranżowanie pomieszczeń biurowych jest teraz starannym procesem, który pełni istotną rolę. Jest to standard, który wprowadzają wszystkie rzetelne firmy. Urządzanie biura to nie tylko wydzielanie oraz meblowanie pomieszczeń. Coraz większy nacisk kładzie się właśnie na roślinność.

Podstawową kwestią, o której należy pamiętać przy inwestowaniu w roślinność w firmie, jest to, aby zieleń była odporna na zaniedbania oraz suszę. W przeciwnym razie może dojść do tego, że zamiast zdobić nasze biuro, stanie się elementem szpecącym. Zieleń ma pozytywny wpływ zarówno na pracowników wykonujących swoje obowiązki i gości jak i na cały wizerunek firmy. Jeśli pielęgnowanie wymagających roślin będzie problemem, warto wybrać praktyczne rozwiązanie, jakim jest mech stabilizowany na ścianie

Walory estetyczne to nie wszystko 

Mech może pochwalić się szeregiem atutów – nie trzeba go często podlewać ani zraszać. Przy tworzeniu aranżacji z mchu należy jedynie pamiętać o tym, aby nie wystawiać go na długotrwałą ekspozycję na słońcu. Aby był utrzymany w dobrej kondycji, należy zapewniać stałą wilgotność powietrza na poziomie 40-70%. Taki poziom wilgotności jest również najbardziej optymalny dla ludzi.

Ważną zaletą mchu stabilizowanego na ścianie jest także fakt, że jest on naturalnym oczyszczaczem powietrza. W sytuacji, gdy człowiek przebywa zbyt długo w zanieczyszczonym powietrzu, może dojść do niedotlenienia mózgu. To z kolei sprawia, że pracownicy mniej efektywnie wykonują swoje obowiązki. Mech pomaga również w skupieniu się oraz koncentracji uwagi. 

4 KOMENTARZE

  1. Rozwiązanie z zastosowaniem mchu stabilizowanego to bardzo ciekawe rozwiązanie. Szczególnie w biurach, gdzie roślinność wpływa pozytywnie na pracę.

  2. Bardzo ciekawy pomysł na taki właśnie mech. Można go wykorzystać zarówno w biurach jak i w domach. To nie tylko ładnie wygląda jak i ma korzystny wpływ na samopoczucie.

  3. Jeśli chodzi o pomysły na aranżacje biura to w Internecie jest dużo możliwości. Są specjalne blogi wnętrzarskie. Też projektanci wnętrz mają swoje strony, na których prezentują swoje projekty. Należy jednak pamiętać, że biuro musi być też funkcjonalne. Na lissy.pl/stoly-konferencyjne/ jest też dostępna oferta na stoły konferencyjne, które w niektórych biurach muszę się znaleźć.

  4. W Internecie jest wiele portali i blogów wnętrzarskich. I można z takich pomysłów skorzystać. Jednak mech stabilizowany to naprawdę fajny pomysł. I z tego co wiem taka zieleń wpływa dobrze na pracowników 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here