rozwód

Psychologowie twierdzą, że rozwód to jedno z najdramatyczniejszych wydarzeń jakie może się nam przydarzyć w życiu. I nie ma się czemu dziwić rozpada związku wiąże się z ogromnymi zmianami. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do prawnika.

W czym pomoże nam prawnik?

Na początku warto podkreślić jedną istotną kwestię. Żaden, nawet najbardziej doświadczony prawnik nie jest nam w stanie zagwarantować, że wygramy w sądzie. Aczkolwiek mimo to warto skorzystać z pomocy pełnomocnika. W trakcie rozstania byli partnerzy bardzo często „idą na noże”, raniąc przy tym nie tylko siebie, ale i swoich bliskich, na przykład dzieci. Prawnicy stron mogą pomóc wynegocjować zdecydowanie lepsze rozwiązania na drodze kompromisu…

Podział majątku, alimenty i opieka nad dziećmi

Jeżeli małżonkowie nie mieli ustalonej rozdzielności majątkowej, to w trakcie rozwodu będą musieli podzielić wspólny dorobek. Małżonkowie mogą dokonać go w formie aktu notarialnego, bez udziału sądu, jednak zazwyczaj kwestie finansowe wzbudzają wielkie emocje. Prawnik pomoże nam tak przeprowadzić całą sprawę, abyśmy nie byli stratni na podziale majątku.

Rozwód wiąże się także z alimentami. Przysługują one nie tylko na małoletnie dzieci, ale także współmałżonkowi. I właśnie tę kwestię warto przedyskutować ze swoim pełnomocnikiem. Wiele osób nie jest do końca świadomych, jakie prawa im przysługują.

Prawnik pomoże nam, jeśli były współmałżonek notorycznie wymiguje się od regulowania swoich zobowiązań. W takich przypadkach warto sprawdzić, czy nie przysługuje nam świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego.

Kwestia opieki nad dziećmi bywa powodem zażartych sporów między rodzicami. W zależności od konkretnej sytuacji prawo do dziecka zostaje przyznane jednemu lub obojgu rodzicom. Sąd zdecyduje gdzie i z kim będą mieszkały dzieci po rozwodzie. Ponadto reguluje kontakty z drugim rodzicem.

Pamiętajmy, że kwestia opieki nad dziećmi to niezwykle delikatna kwestia, która może przerodzić się w wojnę. Dlatego warto w tym aspekcie zdać się na pomoc swojego mecenasa.

Doczytaj jeszcze: http://www.gazeta-rawicka.pl/dzial-spadku/